piątek, 11 kwietnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: ODŻYWKA DO WŁOSÓW ŚWIETNA DO DEPILACJI

Depilacja to odwieczny problem każdej kobiety. Wciąż poszukujemy triku na depilację idealną, ale takiego jeszcze nikt nie wymyślił. Wiadomo, że najlepszy efekty daje zabieg  z użyciem lasera, ale niestety nie każdego na to stać. Wciąż zadajemy sobie pytanie czy lepiej trochę pocierpieć  używając depilatora czy wosku i cieszyć się efektem gładkich nóg dłużej, czy może używać zwykłej maszynki lub kremów co drugi dzień. Pasta cukrowa to dobre rozwiązanie, ale przygotowanie jej trochę trwa. Jeśli jednak tak jak ja jesteś zwolenniczką depilacji szybkiej i bezbolesnej, ale niestety krótkotrwałej, to zapraszam do dalszej lektury. Jest pewien sposób jak jeszcze trochę ją uprościć i dodatkowo uzyskać lepsze efekty.Zdarzyło wam się kupić odżywkę do włosów, która nie sprostała waszym wymaganiom i ostatecznie lądowała w kuble, albo w łazience koleżanki? Otóż, wcale nie trzeba się jej od razu pozbywać, można zużyć  odżywkę do golenia nóg.A co ma odżywka do depilacji?


Odżywki dzięki swojej satynowej konsystencji bardzo ładnie rozsmarowują się na skórze, dodatkowo zmiękczają włosy i sprawiają, że skóra po goleniu jest miękka i gładka. Nie powinno również pojawić się żadne uczulenie ani podrażnienie, jednak to pewnie jest kwestia indywidualna. Każdy kosmetyk należy wcześniej przetestować i sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna. Dobrze jest przed zabiegiem wziąć ciepły prysznic lub golić nogi podczas kąpieli w wannie. Ciepła woda jeszcze bardziej zmiękczy włosy i ułatwi pracę maszynce. Oczywiście nie mówię tutaj o zużywaniu swojej ulubionej odżywki do golenia ,  bo trochę wtedy szkoda kosmetyku, ale jeśli macie taką, której wiecie, że nie użyjecie więcej do włosów, to śmiało można nią ogolić nogi. Google podpowiada, że w taki sam sposób możemy wykorzystać szampon do włosów. Tej metody jeszcze nie testowałam, ale słyszałam, że szampon działa nawet skuteczniej, bo ma lżejszą konsystencję, jest delikatniejszy i nie zatyka tak maszynki. Ten trik kosmetyczny na gładkie nogi sprawdzi się doskonale w podróży, gdy nie chcemy zabierać ze sobą zbyt dużej ilości kosmetyków i zależy nam na wszelkiego rodzaju produktach 2w1. Mam nadzieję, że przyda wam się ta ciekawostka kosmetyczna.


Zapraszam również na stronę Daily D3sign na której znajdziecie ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku wykonane w niecodzienny sposób.

Brak komentarzy: