środa, 16 kwietnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: FRANCUSKI MANICURE WCALE NIE JEST TAKI FRANCUSKI

Zawsze wydawało mi się, że to Francuzi dali początek francuskiemu manicure, jednak ostatnio trafiłam na informację, że to kompletna bzdura. Klasyczny french zapoczątkował nikt inny jak Amerykanin Jeff  Pink, założyciel firmy ORLY. 


Trochę historii french manicure

The Original French Manicure został opracowany w latach 70-tych z myślą o Hollywoodzkich gwiazdach. Nie do końca wiadomo, dlaczego owa stylizacja paznokci została określona jako francuska, ale wiadomo, że do dziś stanowi klasykę w stylizacji paznokci na całym świecie.Kiedy francuski manicure trafił na wybiegi Paryża od razu został pokochany przez francuzów, a potem przez resztę Europy. Nadaje się do pracy, do szkoły jak i również na większe wyjście. Paznokcie z frenchem wyglądają zdrowo i naturalnie, a przecież dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego należy o nie szczególnie dbać.Jak zrobić french manicure?

Do wykonania tzw. frencha przede wszystkim przyda nam się precyzyjna ręka. Jeżeli jej nie posiadamy, warto zainwestować w specjalne samoprzylepne paski, które znacznie ułatwią aplikację białego lakieru.

krok po kroku:
-przygotować paznokcie jak do każdego malowania, czyli usunąć skórki, nałożyć olejek/odżywkę, odtłuścić, nadać paznokciom odpowiedni kształt itd.
-nałożyć bezbarwną warstwę bazową (wtedy lakier lepiej się trzyma).
-przykleić paski tak aby oddzielić biały fragment płytki od reszty paznokcia. Po pewnym czasie, gdy nabierze się wprawy, paski nie będą potrzebne.
-pokryć białą część paznokcia białym lakierem
-po wyschnięciu lakieru odkleić paski
-Przejechać warstwą ulubionego lakieru do francuskiego manicure. Z doświadczenia wiem, że najładniej wyglądają te lekko różowe.

Należy pamiętać, że francuski manicure wygląda ładnie tylko wtedy, jeżeli jest zrobiony starannie i precyzyjnie, dlatego nie warto się spieszyć.

Francuski Manicure inaczej

Frencz stał się tak popularny, że zaczęto stosować różne jego modyfikacje. Styliści bawią się kolorami i kształtami, a co za tym idzie powstają nowe koncepcje tego ponadczasowego manicure.Jeśli płytka paznokcia jest dość biała, czasem wystarczy użyć tylko specjalnej kredki do paznokci. Cały trik kosmetyczny polega na pomalowaniu nią wewnętrznej strony paznokcia, co podkreśla biel i daje efekt frencza. Wtedy wystarczy nałożyć sam kolorowy lakier, co znacznie skraca czas całego zabiegu.


Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.

Brak komentarzy: