czwartek, 24 kwietnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: JAK POPRAWNIE NAKŁADAĆ PODKŁAD PĘDZLEM

Jeśli chodzi o nakładanie płynnego podkładu, to są dwie szkoły: jedna, która mówi o znacznej przewadze pędzli nad palcami, druga zaś radzi do nakładania podkładu używać właśnie palców. Osobiście uważam, że jeśli ktoś nie ma wprawy w posługiwaniu się pędzlami  to lepiej rzeczywiście trzymać się zasad szkoły drugiej, ponieważ nie ma nic gorszego niż nieumiejętne korzystanie z pędzli, oraz pozostawianie smug na twarzy. Jeśli jednak nie chcecie brudzić rąk, to poniżej przedstawiam kilka trików dotyczących aplikacji podkładu przy pomocy pędzla.Jaki pędzel do podkładu wybrać?

Producenci zasypują nas najróżniejszymi ofertami, dlatego warto wiedzieć które pędzle będą nadawać się właśnie do nakładania podkładu.Oto kilka najbardziej popularnych modeli pędzli.


1.pędzel spłaszczony, miękki, ścięty w delikatny łuk Zwany czasem "języczkowym"

2. pędzel z płaskim topem (flat top)


3 pędzel okrągły, ścięty w łuk delikatny łuk

Jak nakładać płynny podkład?

Podstawowa zasada to nie przesadzać z ilością podkładu, żeby nie uzyskać efektu maski. Fluid najlepiej wycisnąć na wierzch dłoni i w tym miejscu delikatnie moczyć końcówkę pędzla w kosmetyku. Nakładać na twarz punktowo: na czoło, policzki, nos i brodę. Następnie rozprowadzać od środka twarzy w kierunku zewnętrznym (nigdy odwrotnie)

Pędzlem okrągłym i flat top najlepiej nakładać podkład ruchami okrężnymi, co sprawi, że kolor będzie bardziej wyrównany. W miejscach z widocznymi, rozszerzonymi porami należy się do tego przyłożyć jeszcze solidniej. Okrężne ruchy sprawią, że pory będą spłycone, ponieważ podkład lepiej w nie "wejdzie". 

Jeśli chodzi o pędzel języczkowy, to ciężko wykonać nim ruchy koliste, dlatego po punktowym nałożeniu podkładu po prostu rozcieramy go krótkimi pociągnięciami od środka twarzy w kierunku zewnętrznym. Ponieważ pędzel ten jest płaski, lepiej dotrze do lekko schowanych części twarzy jak np. kąciki przy płatkach nosa, czy zagięcie na brodzie.

Jakie włosie lepsze, naturalne czy syntetyczne?

Włosie naturalne jest delikatniejsze, ale może uczulać, natomiast włosie syntetyczne nie wchłania tak kosmetyku i jest łatwiejsze w czyszczeniu. Jeśli używamy pędzla dość często, to wiadomo, ze trzeba go też często myć, a wtedy dużo lepiej sprawdzają się syntetyczne pędzle. Naturalne włosie jest bardzo chłonne, co powoduje, że duża część podkładu zostaje zamiast na cerze to na pędzlu, przez co kosmetyk może okazać się dużo mniej wydajny. Osobiście wolę pędzle syntetyczne:)

Prawdą jest, że ile kobiet tyle opinii o pędzlach. Każdej odpowiada inny kształt, inny rodzaj włosia, czy inna twardość, dlatego warto dobrać odpowiedni dla siebie na zasadzie prób i błędów. Nie ma co na początku inwestować w drogi sprzęt, ponieważ może okazać się nieodpowiedni. Lepiej dojść do wprawy z tańszym pędzlem, niż mieć drogi,a nie umieć nim operować. Te drugie zostawmy profesjonalistom:)

Sprawdź ofertę pędzli do podkładu

Jeśli chodzi o firmy to jest kilka godnych polecenia:
przedział cenowy do do 50 zł:

przedział cenowy od 50 zł do 100zł

przedzial cenowy od 100zł


A wy jakich pędzli do podkładu używacie? Napiszcie które przypypadly wam do gustu, a które należy omijać szerokim łukiem. Ja obecnie używam pędzli e.l.f. i bardzo sobie chwalę. Dobra jakość, przy niskiej cenie.


Jeszcze więcej trików kosmetycznych znajdziecie na stronie facebookowej 1001 trików kosmetycznych, które powinna znać każda kobieta.

Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.
Brak komentarzy: