poniedziałek, 21 kwietnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: OLIWA Z OLIWEK JAKO NATURALNA ODŻYWKA DO PAZNOKCI

Oliwa z oliwek, tak jak większość olejów roślinnych, to samo zdrowie, a w krajach śródziemnomorskich uważana jest nawet za eliksir długowieczności. Prócz zastosowania kuchennego, oliwa z oliwek stosowana od zewnątrz ma również świetny wpływ na kondycję cery, włosów i paznokci. Codzienne nakładanie oliwy z oliwek na paznokcie wzmocni je, rozjaśni i skutecznie usunie przebarwienia. Taki trik kosmetyczny powinny stosować przede wszystkim posiadaczki słabych i łamliwych paznokci.  Ja dużo bardziej od drogeryjnych kosmetyków wolę naturalne sposoby na urodę, dlatego stosuję oliwę z oliwek na paznokcie bardzo często.


Stosowanie oliwy z oliwek na paznokcie to doskonały trik kosmetyczny, który przyniesie znakomite efekty i nie zrujnuje naszej kieszeni. Jeżeli twoje paznokcie wciąż się łamią, czy rozdwajają, a ty straciłaś już dawno nadzieję na bycie posiadaczką długich, i przede wszystkim zdrowych, szponów, sięgnij po oliwę z oliwek a efekty zauważysz bardzo szybko. Oliwa zregeneruje paznokcie nawet po wyniszczających płytkę zabiegach kosmetycznych, takich jak na przykład zakładanie żelu.

Jak stosować oliwę z oliwek na paznokcie?

Najlepszym sposobem będzie kąpiel paznokci w ciepłej oliwie. Oliwę z oliwek nalać do miseczki, lekko podgrzać, i moczyć paznokcie (można również całe dłonie) kilka minut. Kolejna metoda to aplikowanie oliwy bezpośrednio na płytkę paznokcia  przy użyciu pędzelka od starego lakieru. Opcjonalnie do naszej naturalnej odżywki DIY można dodać kilka kropli cytryny, która również ma właściwości odżywcze i wybielające.  Podgrewanie oliwy odgrywa dość istotną rolę, ponieważ oleje mają to do siebie, że lepiej wchłaniają się w wyższej temperaturze. 

Jeśli zdecydujesz się na dodawanie do swojej odżywki do paznokci z oliwy z oliwek cytryny, to nie musisz za każdym razem robić nowej mieszanki, ponieważ jeśli jest w szczelnie zamkniętym, najlepiej szklanym, ciemnym pojemniku, można ją spokojnie przechowywać do dwóch tygodni.

Jak widzicie, nie trzeba wydawać pieniędzy na drogeryjne kosmetyki, skoro wystarczy zajrzeć do szafki kuchennej i sięgnąć po najbardziej naturalną odżywkę do paznokci jaka tylko może być.
Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.

3 komentarze:

Kinga pisze...

Ja tak robiłam olejkiem rycynowym. Codziennie na noc smarowałam "zimnym" a raz w tygodniu moczyłam w ciepłym olejku. Moja mama nigdy nie miała paznokci a po tym miała długie jak nigdy! :)

triki kosmetyczne pisze...

taaak, olejek rycynowy też fantastycznie wzmacnia paznokcie:)

Unknown pisze...

Wczoraj robiłam kąpiel dłoni w ciepłej oliwie z oliwek i dzisiaj rano jestem zdumiona i zachwycona. Rewelacja , paznokcie są poprostu ładniejsze a dłonie miękkie.