sobota, 12 kwietnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: SKÓRKA BANANA NA BIELSZE ZĘBY

Pisałam jakiś czas temu na facebooku o wybielaniu zębów za pomocą sody i truskawek. Ten trik kosmetyczny wzbudził wiele kontrowersji i pisałyście o jego szkodliwości . Prawdą jest, że soda rzeczywiście nie jest najlepsza dla szkliwa, ale w zasadzie nie ma metody wybielania która go nie niszczy. Czy są to sposoby domowe wybielania zębów, specjalne paski, czy profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym, szkliwo zawsze jest narażone na osłabienie. Ostatnio jednak trafiłam na ciekawy i naturalny trik kosmetyczny, wykorzystujący skórkę banana do wybielania zębów, dlatego jedząc te owoce, nie wyrzucajcie skórki od razu do kosza. 

skorka banana na biale zeby

Jak skórka banana działa na zęby?


Kto by pomyślał, że banan może mieć takie cudowne właściwości. Skórka banana jest produktem w 100% naturalnym i zawiera m.in. sporo potasu, magnezu, cynku czy fluoru. Obfituje również w minerały wybielające, nie ściera szkliwa i jest bezpieczna dla zębów. Naturalne sposoby dbania o urodę są zawsze najlepsze.

Jak wykorzystać skórkę banana do domowego wybielania zębów?


Do domowego wybielania zębów trzeba wybierać dojrzałe banany, ponieważ takie zawierają więcej składników odżywczych. Owoc należy obrać od dołu (czyli od drugiej strony, niż łączy się on z kiścią- tzw. Sposób na małpę:) ), żeby uniknąć odrywania się tych podłużnych nitek, czy jak to niektórzy mówią farfocli. Zęby pociera się wewnętrzną stroną skórki mniej więcej dwie minuty (pora dnia nie ma większego znaczenia). Skórkę banana do wybielania zębów można stosować nawet codziennie, ponieważ jest to mało inwazyjna metoda, a przy regularnym używaniu naprawdę widać efekt.

Absolutnie nie nakłaniam do porzucenia mycia zębów pastą, ale myślę, że ten naturalny trik kosmetyczny jest naprawdę wart polecenia i spokojnie może być wpleciony w codzienną pielęgnację.


To co? Próbujecie wybielać zęby bananem? :)

Posty, które mogą Cię zainteresować:

--> OPTYCZNE WYBIELANIE ZĘBÓW

--> DOMOWY PEELING Z CZARNEJ KAWY NA JĘDRNĄ SKÓRĘ

--> SŁODKI PEELING DO UST DIY


Jeszcze więcej trików kosmetycznych znajdziecie na stronie facebookowej 1001 trików kosmetycznych, które powinna znać każda kobieta.

Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.


7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

NAPRAWDĘ piszemy razem, a nie osobno ...

triki kosmetyczne pisze...

Dziękuję za stanie na straży poprawności językowej postów ;)

Anonimowy pisze...

jestem w szoku, ktoś się postara przygotuje fajny artykuł, a ludzie widzą w nim tylko jakiś nieistotny błąd ortograficzny. Ludzie kurde, co z Wami? Czy Wy chcecie żeby osoby, które przygotowują dla nas informację, nie dzieliły się nami swoją wiedzą?
Dla mnie artykuł jest super, sprawdza czy działa i dam znać:)

triki kosmetyczne pisze...

Błąd był na samym końcu, więc autorka pierwszego komentarza dobrnęła do ostatniej linijki, co świadczy o tym, że artykuł nie był taki straszny :)

A.N.I.A pisze...

Słyszałam kiedyś o tym sposobie ;) może wypróbuję :D twoje rady są świetne czytam od początku i na pewno któreś wykorzystam :D

Tomasz K pisze...

Znam jedną bardzo dobrą klinikę dentystyczną - www.centrum-stomatologii.pl – według mnie warto umówić się na wizytę.

zietekclinic pisze...

Jedno jest jest pewne, warto spróbować, w końcu to nic nie kosztuje. A jak to się mówi tonący brzytwy się chwyta. Pamiętajmy jednak, że najlepiej udać się do stomatologa i od niego sięgnąć opinii.