piątek, 28 marca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: SŁODKI PEELING DO UST

Najpierw Pasta cukrowa do depilacji, teraz peeling do ust, czyli kolejny trik kosmetyczny z wykorzystaniem najzwyklejszego cukru. W sprzedaży jest wiele peelingów do ust. Mają najróżniejsze kolory, konsestencje, smaki i zapachy, także jest z czego wybierać, jednak na pewno zastanawiało was kiedyś jak wykonać taki kosmetyk w domu, z całkowicie naturalnych składników. Nic prostszego, bo wystarczy wymieszać miód i cukier. Można przygotować małą porcję na raz, albo większą , którą można przechowywać w lodówce do tygodnia.


Jak przygotować i stosować domowy peeling do ust?


Oto instrukcja jak wykonać domowy peeling o ust z miodu i cukru. Ja przygotowuję zawsze porcję do jednorazowego użytku. Mieszam miód i cukier w małym szklanym pojemniku (można to robić również na łyżce), nakładam mieszankę na usta i masuję palcami lub starą szczoteczką do zębów kilka minut. Następnie zmywam wodą, bądź po prostu zlizuje (Szczerze mówiąc ciężko jest utrzymać peeling długo, ponieważ ma wspaniały smak). Usta stają się pełniejsze, lepiej ukrwione i gładkie. Idealnie nadaje się na zimę, kiedy to skóra na ustach ma wyjątkową tendencję do przesuszania się

triki kosmetyczne peeling z miodu i cukru

Zalety tego peelingu:


Ten trik urodowy jest przede wszystkim tani. Peeling cukrowy można zrobić w każdej chwili ( myślę, że każdy ma w domu miód i cukier). Do mieszanki można dodać trochę ulubionego oleju (np. kokosowego, arganowego, makadamia), aby jeszcze trochę polepszyć jej właściwości.

Zobaczcie gdzie kupić:
-> Olej kokosowy
-> Olej arganowy
-> Olej migdałowy


Zapraszam również na stronę Gedgets Everywhere, na której znajdziecie ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.

Brak komentarzy: