poniedziałek, 27 października 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: SPOSÓB NA PRZEBARWIONE PAZNOKCIE

Jakiś czas temu pisałam o wybielaniu paznokci oliwą z oliwek (OLIWA Z OLIWEK NA MOCNE PAZNOKCIE BEZ PRZEBARWIEŃ), która przy długotrwałym stosowaniu wyraźnie rozjaśnia i wzmacnia płytkę, dzisiaj jednak bardziej chodzi mi o przebarwienia , które pozostawiają ciemne lakiery do paznokci. Idzie jesień, więc zapewne odstawicie pudrowe róże i miętę na rzecz granatu, burgundu, czy butelkowej zieleni, dlatego ten trik kosmetyczny z pewnością wam się przyda. Czym szybko rozjaśnić przebarwione paznokcie? Otóż z pomocą idzie papka z sody oczyszczonej i wody utlenionej. 


Jak przygotować i stosować sodę oczyszczoną i wodę utlenioną aby wybielić przebarwione paznokcie?

Zarówno soda jak i woda utleniona mają właściwości wybielające, dlatego ich połączenie stanowi skuteczny środek do walki z przebarwieniami paznokci. Przygotowanie jest dziecinnie proste, a stosowanie jeszcze łatwiejsze. 

Potrzebne są:
- łyżka wody utlenionej
- dwie łyżki sody oczyszczonej
-stara szczoteczka do zębów, albo specjalna szczoteczka do paznokci

Sodę i wodę utleniona miesza się w niewielkim pojemniku, lub miseczce, do uzyskania jednolitej papki. Pastę nakłada się na przebarwioną płytkę paznokci i szoruje się kilka minut szczoteczką. Ślady po ciemnych lakierach powinny zniknąć już po pierwszym zabiegu. Jeśli kogoś przeraża stosowanie sody na paznokcie, to można spróbować z samą wodą utlenioną (ona na pewno nie powinna zaszkodzić, szczególnie że jest używana przy walce z grzybicą paznokci).

Jeśli prócz ciemnych przebarwień męczy was pożółkła płytka paznokci, powstała w wyniku częstego stosowania lakierów,palenia, czy złej diety, to zabieg należy powtarzać co kilka dni, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Jeśli problem nie znika, to radzę skonsultować się z lekarzem, ponieważ zły stan paznokci może sygnalizować poważne choroby. 

Prócz sody i wody utlenionej na przebarwienia paznokci działają również sok z cytryny, oliwa z oliwek i..pasta wybielająca do zębów, ale o tym innym razem. 

Posty, które mogą Cię zainteresować:


1 komentarz:

Natalia pisze...

Świetny blog i mnóstwo pożytecznych, interesujących porad :) Będę stałym gościem :)

http://juicy-raspberry.blogspot.com/ zapraszam.