środa, 3 grudnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: POMYSŁY NA PRZECHOWYWANIE DROBIAZGÓW

Pogubione wsuwki, gumki walające się po szufladzie, czy poplątana biżuteria, znacznie utrudniają szybkie i sprawne przygotowanie się do wyjścia. Co zatem zrobić, żeby utrzymać porządek w drobiazgach codziennego użytku takich jak: spinki, naszyjniki, bransoletki i gumki do włosów? Oto kilka moich propozycji.

przechowywanie wsuwek

Jak przechowywać wsuwki do włosów?

Chyba każda z nas zna problem znikających wsuwek do włosów. Kupuje się całe opakowanie (powiedzmy sztuk 50), a za tydzień zostaje ich tylko pięć, no cóż.. albo taka to już złośliwość rzeczy martwych, albo nieodpowiednie przechowywanie. Żeby utrzymać porządek we wsuwkach, można wykorzystać opakowanie po tic-tacach. Dzięki szczelnemu zamknięciu nic się nie wysypie, a niewielkie rozmiary pozwolą na noszenie pudełka w torebce.

przechowywanie gumek do wlosow

Jak przechowywać gumki do włosów?

Do przechowywania gumek do włosów idealnie nada się najzwyklejszy karabińczyk. Te przeznaczone do wspinaczki są ciężki i toporne, dlatego raczej polecam takie najzwyklejsze aluminiowe, które można kupić w każdym sklepie budowlanym za kilka złotych. Ja swój kupiłam w Castoramie (do wyboru wiele kolorów). Dzięki  ruchomemu zapięciu, gumki nie będą spadać.

przechowywanie bizuterii

Jak przechowywać drobną biżuterię?

Jeśli trzymacie drobną biżuterię w pudełkach, to warto pomyśleć o zrobieniu przegródek, żeby zapobiec plątaniu się łańcuszków, czy bransoletek. Poza tym, sztuczna biżuteria z różnych materiałów nie powinna mieć ze sobą styku, ponieważ przez to może się odbarwiać. Dzięki przegródkom z łatwością utrzymacie porządek w drobiazgach. Do ich wykoniania wystarczy blok techniczny, kawałek brystolu, czy tektury. 
przechowywanie naszyjnikow

Jak przechowywać duże naszyjniki?

Podobnie jak drobna biżuteria, duże naszyjniki nie powinny leżeć wszystkie razem, na jednej kupie. Do ich przechowywania możecie wykorzystać zwykłe, transparentne koszulki, tworząc coś na kształt albumu. Dzięki dziurkom na brzegach, wystarczy przewlec przez całość sznurek, lub wstążkę, żeby mieć wszystkie naszyjniki w jednym miejscu. Włożona do każdej koszulki kartka z bloku technicznego sprawi, że album będzie jeszcze bardziej przejrzysty.

Posty, które mogą Cię zaiteresować:

--> ROZCINAJ TUBKI I OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE

--> SPOSÓB NA CZERNIEJĄCĄ SZTUCZNĄ BIŻUTERIĘ

-->PROSTY SPOSÓB NA NADŁAMANY PAZNOKIEĆ


3 komentarze:

redonmyhead pisze...

Super pomysły!

http://redonmyhead.blogspot.com/

Katarzyna Poloczek pisze...

Pomocny post pozdrawiam ;)

Anonimowy pisze...

A ja swoje gumki zwiazuje jedna gumka podobnie jak tym karabinczykiem ;-)