wtorek, 25 marca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: NAPRAWA POKRUSZONEGO PUDRU, RÓŻU CZY CIENIA W KAMIENIU

Zawsze wydawało ci się, że gdy kosmetyk w kamieniu spadnie na podłogę, i rozsypie się w drobny mak, trzeba się z nim od razu rozstać? Otóż wcale nie! Jest prosty sposób, żeby skutecznie uratować rozbity cień do powiek, czy puder. Będzie do tego potrzebny alkohol i odrobina cierpliwośći. 


triki kosmetyczne naprawa pudru rozu cienia

Bardzo często malujemy się w pośpiechu, a wtedy nie trudno o kosmetyczną katastrofę. O tyle o ile,  jeśli upuścimy na ziemię ulubioną szminkę, albo tusz, nic wielkiego się nie stanie, gorzej ma się sytuacja z mazidłami w kamieniu. Kiedy wypada nam z rąk ulubiony cień, albo sprasowany róż , już oczami wyobraźni widzimy go roztrzaskany na maleńkie kawałeczki, i zbierają nam się łzy w oczach. Znajoma sytuacja prawda? Kosmetyki kruszą się nie tylko przez nieuwagę. Czasami zdarzy się, że noszony w torbie puder, któregoś dnia po prostu "sam" się rozsypie, a wtedy winę możemy już zwalić tylko na torebkę. Dzisiejszy trik kosmetyczny sprawi, że na nikogo winy już zwalać nie trzeba, bo pokruszony puder/róż/cień można w prosty sposób naprawić. 

Jak uratować pokruszony puder/róż/cień?

Jest to bardzo prosty i szybki trik kosmetyczny. Wystarczy uszkodzony kosmetyk jak najdrobniej rozkruszyć, dodać odrobinę spirytusu lub wódki (bądź innego alkoholu powyżej 40%), wymieszać do uzyskania gęstej masy,  ubić, zostawić na noc do wyschnięcia i voila. Po takim zabiegu mamy puder jak nowy. Przyszła konsystencja zależy od tego, jak masa została ubita. Jeśli zrobimy to za słabo, to puder może się w przyszlości bardzo szybko zużywać, ponieważ będzie za miękki, znowu jeżeli ubijemy zbyt mocno, mogą być problemy z nakładaniem. Jak mówią..praktyka czyni mistrza:)


Zobacz posty, które mogą Cię zainteresować:

--> JAK POPRAWNIE NAKŁADAĆ PODKŁAD PĘDZLEM

--> SPOSOBY NA ODŚWIEŻENIE TUSZU DO RZĘS

--> DOMOWY PEELING KAWOWY NA GŁADKĄ SKÓRĘ

Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytkĘu, wykonane w niecodzienny sposób.


Brak komentarzy: