wtorek, 25 marca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: ZASYPKA ALANTAN I CYNAMON, CZYLI NATURALNY PUDER DIY

Skoro umiemy już naprawiać puder w kamieniu, to tym razem coś dla posiadaczek cery problematycznej, i wielbicielek pudrów sypkich. Przedstawiam jeden z uwielbianych przez mnie, i moją cerę, trików kosmetycznych, czyli cynamonowy puder domowej roboty na bazie zasypki alantan.


triki kosmetyczne z cynamonu diy


Dla kogo jest cynamonowy puder diy?

Jeśli masz cerę problematyczną, a drogeryjne kosmetyki przynoszą jej więcej szkody niż pożytku, to ta porada kosmetyczna jest właśnie dla Ciebie. W prosty i szybki sposób możesz przygotować sypki puder DIY jedynie z dwóch składników: zasypki alantan (kosztuje w aptece około 6 zł)oraz dodatku, uwaga.. mielonego cynamonu. Ta mieszanka nie zatyka porów, świetnie matuje, a cynamon ma właściwości dezynfekujące. 


Jak przygotować puder z cynamonu i zasypki alantan?

Przygotowanie domowego pudru jest dziecinnie proste. Mieszamy alantan i cynamon w proporcjach takich, aby kolor nam odpowiadał, jednak trzeba pamiętać, że głównym składnikiem tutaj jest alantan, a cynamon to jedynie dodatek. Przy zmieszaniu samego cynamonu i alantanu, puder ma dość jasny odcień, dlatego posiadaczkom ciemnych karnacji polecam dodawanie specjalnych barwników mineralnych, bądź kolorowych glinek. 

Jakie mogą być skutki uboczne stosowania cynamonowego pudru?


Ja cynamonowy puder uważam za najlepszy kosmetyk pod słońcem, i żadnych skutków ubocznych nie widzę, dlatego cięzko mi być tutaj obiektywną, ale znalazłam informacje, że puder może uczulać i rozszerzać naczynka. Jest to nawet logiczne, ponieważ cynamon, mimo swoich cudownych właściwości antyseptycznych i grzybobójczych, ma mocne działanie rozgrzewające. Radzę uważać posiadaczkom cery naczynkowej i przed nałożeniem zrobić próbę uczuleniową.


Na fanpag'u post  o domowym pudrze z cynamonem spotkał się ze sporą ilością komentarzy, zarówno tych obrych, jak i złych. Możecie krytykować, możecie odradzać, ale ja nie zmienię zdania co do niesamowitych efektów stosowania mojego cudownego  pudru DIY. Alantan, który powinien zatykać pory ze względu na obecność talku, tego nie robi, cynamon natomiast powinien cerę podrażniać, bo jest silnym alergenem, jednak ta mieszanka nie wyrządziła żadnej krzywdy mojej cerze. Nie wiem co musiałoby się stać, abym zamieniła ten puder na jakikolwiek inny. Pomógł mi uporać się z przetłuszczającą się cerą, którą zapychały wszelkie pudry drogeryjne. Cynamonowy puder daje świetny efekt zmatowienia, który trzyma się nawet kilka godzin, a co najważniejsze ma prosty skład i jest bardzo naturalny.

Posty, które mogą Cię zainteresować:

--> CERA TŁUSTA I TRĄDZIKOWA POKOCHAJĄ PIETRUSZKĘ

--> MASECZKA Z KURKUMY SEKRETEM HINDUSEK NA PIĘKNĄ CERĘ

--> POKONAJ WĄGRY WODĄ UTLENIONĄ

Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.Brak komentarzy: