wtorek, 9 września 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: ROZCINAJ TUBKI I OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE

Kosmetyki w tubkach z tworzyw sztucznych są lekkie, wygodne w użyciu i pewnie dużo tańsze w produkcji niż opakowania szklane, jednak bardzo ciężko ocenić ile jeszcze kosmetyku w nich zostało. Nie da się już nic wycisnąć, więc zazwyczaj tubka trafia do kosza, bo wydaje nam się, że jest pusta.. nic bardziej mylnego. W takim opakowaniu na ściankach zostaje jeszcze masa kosmetyku, szczególnie w przypadku tłustych kremów, o dość gęstej konsystencji. Zatem, przed wyrzuceniem fluidu, balsamu, czy kremu do rąk, rozetnij opakowanie i cisz się kosmetykiem jeszcze przez jakiś czas. 

rozcinanie tubek

Niektórzy mogą traktować rozcinanie opakowań kremów jako skąpstwo na nowy kosmetyk, jednak na ściankach tubki zostaje na prawdę sporo kosmetyku (same się zdziwicie). Producenci robią to celowo, bo przecież im szybciej klientowi skończy się krem, tym szybciej kupi on nowy. Produkcja zawartości tubki jest na tyle niska, że nikt nie przejmuje się zmarnowaniem części kosmetyku. Dużo więcej firma zarobi na kupnie nowego, niż straci na niewykorzystaniu części płynu. Nie dajcie robić się w balona, dlatego nożyczki w dłoń!

Co zrobić z rozciętą tubką?

Taka rozcięta tubka nie wygląda zbyt estetycznie, a do tego kosmetyk jest narażony na kontakt z bakteriami. Najlepiej będzie przenieść pozostałą zawartość do jakiegoś mniejszego, zakręcanego pojemnika, jeśli jednak takiego nie posiadacie, można włożyć jedną część rozciętego opakowania w drugą (minimalnie skracając tym samym wysokość tubki). Tubki są elastyczne, więc nie powinno to sprawić żadnego problemu.

Posty, które mogą Cię zainteresować:3 komentarze:

Your Passion pisze...

Zawsze tak robię i wcale nie wiem czemu ktoś uważa to za skąpstwo. Nieraz na ściankach opakowania zostaje naprawdę dużo kosmetyku i szkoda byłoby go wyrzucić.
Super porady :)

Anonimowy pisze...

Od bardzo dawna tak robie ;) super blog ;)

Kamatocy Lifestyle Parenting Home pisze...

Też tak robię z kremami, balsamami a nawet z podkładem ;)