piątek, 26 czerwca 2015

TRIKI KOSMETYCZNE: DO WYCIERANIA WŁOSÓW, ZAMIAST RĘCZNIKA, UŻYJ BAWEŁNIANEJ KOSZULKI

Pielęgnacja włosów to temat rzeka, można mówić godzinami o ich myciu, suszeniu, czesaniu i układaniu, a i tak zawsze każda z was będzie miała swoje własne sposoby na utrzymywania ich w dobrej kondycji. Zatem nie będę polecać tutaj żadnych kosmetyków, a jedynie przedstawię pewną ciekawostkę kosmetyczną, na którą natrafiłam ostatnio w sieci, i bardzo mnie zaintrygowała. Otóż mokre włosy, zamiast wycierać ręcznikiem, lepiej jest potraktować zwykłą bawełniana koszulką.

Włos to taki twór, który niszczy się w zasadzie tylko jak jest mokry, dlatego należy odpowiednio się z nim obchodzić zaraz po myciu. Istnieje pogląd, że osuszanie włosów ręcznikiem bardzo im szkodzi, ponieważ ręcznik podczas tarcia działa jak pumeks, co może powodować złamania, kołtuny i puszenie. Lepszym rozwiązaniem jest wycieranie mokrych włosów koszulką bawełnianą. Na pewno znajdziecie w szafie jakiś stary T-shirt, a jeśli nie, to nabyć go można za grosze w pierwszym lepszym second handzie lub markecie. Wycieranie włosów koszulką jest delikatniejsze i nie niszczy tak bardzo struktury włosa, należy jednak pamiętać, żeby wybierać bluzki z zawartością 100% bawełny.

Osuszanie włosów koszulką to żadna filozofia, bo wystarczy użyć jej tak, jak zazwyczaj używa się ręcznika. Najlepiej zawinąć włosy w turban, bez zbędnego tarcia i szorowania, i pozwolić wodzie samej wchłonąć w materiał. Włosy szybko podziękują wam za lepsze traktowanie:)

Posty, które mogą Cię zainteresować:
Brak komentarzy: