środa, 3 września 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: SPOSÓB NA CZERNIEJĄCĄ SZTUCZNĄ BIŻUTERIĘ

Sklepowe stoiska z akcesoriami są pełne pierścionków, bransoletek, naszyjników i kolczyków, których złoty, czy srebrny, kolor, i przede wszystkim niska cena, zachęcają do zakupu każdą kobietę. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że taka "biżuteria" po kilku założeniach najzwyczajniej zmienia kolor. Pozornie srebrne błyskotki przybierają kolor miedziany, a te złote najzwyczajniej czernieją, brudząc przy tym skórę, z którą mają bezpośredni kontakt. Długo zastanawiałam się co z tym fantem zrobić, i jak zabezpieczyć biżuterię przed czernieniem, aż trafiłam na trik z malowaniem sztucznej biżuterii bezbarwnym lakierem do paznokci.

czerniejaca bizuteria lakier do paznokci


Jak stosować bezbarwny lakier, aby uniknąć czernienia biżuterii?

Nie jest to typowy trik kosmetyczny, makijażowy, czy kolejna maseczka, ale mam nadzieję, że wielu z was przydadzą się informacje zamieszczone w poście. Z pewnością macie w swojej kolekcji sztuczną biżuterię, która po całym dniu noszenia zostawia brzydkie, ciemne ślady na palcach , szyi, czy nadgarstkach, a do tego odbarwia się w tempie natychmiastowym (czasem jeszcze tego samego dnia). Z pomocą idzie bezbarwny lakier do paznokci, może być też utwardzacz, którym należy pokryć cienką warstwą część biżuterii mającą styk ze skórą. Lakier ogranicza dopływ tlenu do materiału, co eliminuje ciemnienie biżuterii.

Najczęściej maluje się tylną stronę naszyjnika, czy wewnętrzna pierścionka, ale przy małych elementach, wypróbowałam pokrywanie bezbarwnym lakierem całych pierścionków, czy zawieszek. Jedynie przy bardzo gładkich, dużych powierzchniach, może być problem, ponieważ pędzelek lubi zostawiać ślady, szczególnie gdy lakier nie jest pierwszej świeżości (najlepiej sprawdza się lakier w miarę świeży i gładko rozprowadzający się). Po nałożeniu cienkiej warstwy bezbarwnego lakieru na biżuterię, trzeba odczekać kilka minut, aż lakier całkowicie wyschnie. Podobno ten trik świetnie działa na kolczyki, przy uczuleniu na nikiel.


Posty, które mogą Cię zainteresować:

--> CZAS ŻYCIA KOLOROWYCH KOSMETYKÓW

--> CZARNA HERBATA NA OPUCHNIĘTE OCZY

--> PROSTY SPOSÓB NA NADŁAMANY PAZNOKIEĆBrak komentarzy: