wtorek, 16 września 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: ZIMNA WODA PRZYSPIESZY WYSYCHANIE LAKIERU DO PAZNOKCI

Samo malowanie paznokci nie zajmuje dużo czasu, jednak całe to czekanie na wyschnięcie lakieru może doprowadzić do szału. Tak się jakoś dziwnie składa, że zaraz po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru, musimy wykonać milion innych czynności, które zazwyczaj powodują, że na wilgotnej jeszcze płytce powstają brzydkie ślady i zadrapania. Co zatem zrobić, żeby przyspieszyć schnięcie lakieru na paznokciach? Można oczywiście kupić specjalny top coat, powodujący schnięcie lakieru w kilkadziesiąt sekund, ale z doświadczenia wiem, że to tylko obiecanki producenta, a do tego wszystkie tego typu produkty bardzo matowią lakier. Można też skorzystać z tańszego, i przede wszystkim naturalnego sposobu, jakim jest moczenie paznokci w misce z zimną wodą.

zimna woda przyspiesza wysychanie lakieru


Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach?

Przed malowaniem paznokci, należy przygotować miskę z zimną wodą (im chłodniejsza, tym lepsza). Tutaj dowolność.. można dodać tradycyjne kostki lodu, można wykorzystać specjalne plastikowe kostki z żelem chłodzącym, a można miseczkę z wodą włożyć na chwilę do zamrażarki. Kiedy woda jest już schłodzona, malujemy paznokcie na ulubiony kolor, wkładamy palce do miski na 2-3 minuty, wyciągamy, czekamy aż woda wyschnie i voila. Należy jednak pamiętać,  żeby ten trik kosmetyczny wykonywać po każdej warstwie, a nie na samym końcu malowania.

Suszenie lakieru w misce z zimną wodą, to skuteczny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Pewnie zastanawiacie się czy można zabieg wykonać pod kranem, bez konieczności przechodzenia całego rytuału chłodzenia wody.. owszem, można spróbować (pod słabym strumieniem), ale istnieje ryzyko, że pod wpływem ciśnienia, świeżo pomalowany lakier może uleć zsunięciu i zniszczeniu.

zimna woda przyspiesza wysychanie lakieru

U mnie metoda z zimna wodą nie tylko przyspiesza wysychanie lakieru, ale powoduje, że utrzymuje się on dłużej niż zwykle. Używam do tego celu kolorowych, plastikowych kostek ze specjalnym wkładem chłodzącym. Trzyma się je w lodowce, tak samo jak tradycyjny lód, z tym, że w przeciwieństwie do zamrożonej wody, nie topią się. Trik jest prosty i tani, dlatego szczerze polecam wypróbowanie go przy najbliższym malowaniu paznokci. 

Posty, które mogą Cię zainteresować:


3 komentarze:

Alicja Kozubska pisze...

Spróbuję koniecznie!

Eclipseee pisze...

Oo akurat się z tym zgodzę. Lakier od razu wysycha i trzyma się o wiele dłużej.

jo na pisze...

Spróbujcie przyśpieszacza Jessici Speed Dry Spray. Mega szybko osusza.