czwartek, 28 sierpnia 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: CZAS ŻYCIA KOLOROWYCH KOSMETYKÓW

Nasze półki są przeładowane najróżniejszymi kosmetykami kolorowymi. Cały czas dokupujemy nowe szminki, cienie czy pudry, a stare zalegają w szufladach, i starzeją się. Kosmetyki nie zawsze mają na opakowaniu wybitą datę przydatności, dlatego wydaje nam się, że można używać ich w nieskończoność. Otóż nie do końca.. 


Na kosmetykach kolorowych rzadko jest wybita typowa data przydatności, ponieważ jest ona liczona od daty otwarcia, a nie produkcji. Na etykiecie umieszczonej na tuszach, lakierach, podkładach, cieniach, czy korektorach, należy szukać znaczka z otwartym wieczkiem pudełka i numerkiem oznaczającym ilość miesięcy (Znak PAO: Period After Opening). Liczba ta jest indywidualna dla każdego produktu i zależy od składu, producenta i wielu innych czynników. Warto jednak zapamiętać orientacyjne widełki czasowe dla najbardziej popularnych produktów, po których przekroczeniu produkt może stać się szkodliwy dla organizmu.

-podkłady i korektory 6-12 miesięcy

- tusze do rzęs 3-4 miesiące

- cienie do powiek 12-18 miesięcy

- kredki 18-24 miesiące

- szminki i błyszczyki 12-18 miesięcy

- lakiery do paznokci 24 miesiące


Trzeba pamiętać, że kosmetyki organiczne i mineralne, ze względu na brak chemii żyją jeszcze krócej, dlatego należy dbać o ich prawidłowe przechowywanie, oraz częste mycie pędzli, gąbek, i wszystkich innych akcesoriów mających bezpośredni kontakt z kosmetykiem.

Przy niewłaściwym przechowywaniu, kosmetyki mogą się przeterminować dużo szybciej. Wszystkie produkty prasowane, m.in cienie do powiek, czy pudry, należy wyrzucić, kiedy na ich powierzchni zbiera się tłuszcz, zmieniają zapach, kruszą się, a rozprowadzane na skórze pozostawiają widoczne smugi.

Posty, które mogą Cię zainteresować:

--> SPOSÓB NA OPORNĄ ZAKRĘTKĘ LAKIERU DO PAZNOKCI

--> CZARNA HERBATA NA OPUCHNIĘTE OCZY

--> NAPRAWA POKRUSZONEGO PUDRUBrak komentarzy: