poniedziałek, 29 czerwca 2015

TRIKI KOSMETYCZNE: PARA WODNA - DOMOWY SPOSÓB NA MATOWE PAZNOKCIE

Przeglądając kolorowe czasopisma i śledząc trendy urodowe na pewno natknełyście się na matowe paznokcie. Moda na mat nie jest najnowszym hitem, ale wciąż utrzymuje się dość wysoko w notowaniach. Oczywiście można iść do drogerii i kupić specjalny top matujący do paznokci, ale po co, skoro istnieje trik kosmetyczny, na nadanie pazurkom efektu matu, całkowicie za free. Chcecie wiedzieć co to za magiczna metoda? Otóż do zmatowienia lakieru wystarczy najzwyklejsza para wodna.
Jak zmatowić lakier do paznokci nad parą?


Żeby zmatowić lakier do paznokci domowym sposobem, wystarczy podgrzać trochę wody i doprowadzić ją do wrzenia. Możemy zrobić to w garnku na kuchence, w kubku w mikrofali, czy nawet w czajniku elektrycznym. Metoda dowolna, ważne żeby woda zawrzała i zaczęła parować. Gdy woda się zagotuje wystarczy pomalowany lakierem paznokieć osuszyć nad parą. Postępować tak z każdym paznokciem po kolei, a na końcu dać im wszystkim porządkie wyschnąć. Jeśli mamy mało kryjący lakier, i musimy nałożyć kilka warstw, to parę wystarczy zastosować tylko na warstwę ostatnią. Nie stosować na to już żadnych utwardzaczy, ponieważ ponownie nabłyszczą one lakier.

Trik z parą na paznokcie sprawdza się świetnie. Stosowałam go sama wielokrotnie i nigdy nie zauwarzyłam, żeby jakoś szczególnie osłabiał trwałość lakieru. Efekt matowych paznokci jest  taki sam jak po zastosowaniu specjalnego topu, więc po co wydawać niepotrzebnie pieniądze. Spróbujcie same a nie pożałujecie.


Posty, które mogą Cię zaiteresować:

--> MAPA TWARZY, CZYLI CO MÓWIĄ TWOJE PRYSZCZE

--> SPOSÓB NA CZERNIEJĄCĄ SZTUCZNĄ BIŻUTERIĘ

-->PROSTY SPOSÓB NA NADŁAMANY PAZNOKIEĆ

2 komentarze:

gadgetsev pisze...

Świetna porada:)

Annik Sand pisze...

Kiedyś niechcący sobie zafundowałam matowe paznokcie przy robieniu herbaty ;D także znam ten sposób hahaha