środa, 2 lipca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: PIWO NA PIĘKNE I LŚNIĄCE WŁOSY

Piwo od zawsze kojarzy mi się z grillowaniem, wakacjami i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jako, że właśnie zaczęło nam się lato, przypomniał mi się naturalny trik kosmetyczny z piwem w roli głównej. Piwo, prócz tego, że jest bombą kaloryczną i rosną po nim brzuchy, zawiera również szereg substancji odżywczych, które stosowane zewnętrznie poprawiają kondycję włosów czy skóry. W lecie włosy wyjątkowo narażone są na szkodliwe działanie słońca i wiatru, przez co staja się szorstkie i matowe. Co przywróci blask zniszczonym włosom? Właśnie piwo!

plukanka z piwa na mocne wlosyJakie substancje odżywcze zawiera piwo?

Piwo zawiera wiele substancji odżywczych. Jest najstarszym napojem alkoholowym, a jego właściwości kosmetyczne i lecznicze znano już w starożytności. Witamina B zawarta w piwie wzmacnia osłabione włosy i regeneruje ubytki w ich strukturze a cukry sacharoza i maltoza nadają im blask i połysk. Dzięki zastosowaniu tej sztuczki kosmetycznejwłosy staną się gładkie i miękkie w dotyku.

Jak stosować piwo na włosy?

Piwo na włosy można stosować na kilka sposobów. Najbardziej znanymi są płukanka piwna, oraz piwna maska. Przy obu metodach najlepsze będzie oczywiście piwo niepasteryzowane, zawierające więcej składników naturalnych, lecz jeśli do takiego dostępu nie macie, to zwykłe piwo z marketu też nie zaszkodzi. Piwo powinno się otworzyć z 30 minut przed nałożeniem na włosy, dzięki czemu wyparuje z niego alkohol, który może wysuszać.

Jak przygotować i stosować maseczkę z piwa?

Do przygotowania maseczki z piwa wystarczy nam pół szklanki "odgazowanego" piwa oraz żółtko. Składniki piwnej maski należy dokładnie ze sobą wymieszać, nałożyć na włosy oraz skórę głowy na około 20 min. i owinąć głowę ręcznikiem, żeby utrzymać ciepło ( w takich warunkach składniki odżywcze znacznie lepiej się wchłaniają). Po upływie tego czasu spłukać obficie włosy letnią wodą. 

Jak przygotować i stosować płukankę z piwa?

Piwna płukanka do włosów to nic innego jak "odgazowane piwo" rozcieńczone z wodą 1:1 (do płukanki zazwyczaj starcza pół butelki piwka 0,5l, czyli razem z wodą mamy litr płynu). Taką miksturą płuczemy włosy zaraz po umyciu. Płukanka z piwa, w przeciwieństwie do piwnej maski, nie wymaga ponownego płukania. Jeśli chodzi o zapach chmielu, to zazwyczaj po osuszeniu włosów sam się on ulatnia. Piwo z wodą na włosy to świetna, naturalna alternatywa dla odżywki bez spłukiwania.


Posty na temat pielęgnacji włosów, które mogą cię zainteresować:

Zapraszam również na fanpage na facebooku 1001 trików kosmetycznych, które powinna znać każda kobieta, gdzie prócz kosmetycznych porad znajdziecie również wiele inspirujących makijaży czy stylizacji paznokci :)Brak komentarzy: