środa, 9 lipca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: OLEJ KOKOSOWY WZMOCNI I PRZYCIEMNI BRWI

Dzisiaj krótka notka na temat uwielbianego przeze mnie oleju kokosowego. Wspominałam już o nim w poście na temat zabiegu olejowania włosów, dzięki któremu czupryna staje się piękna, bujna i błyszcząca. Skoro to kokosowe cudo ma tak zbawienny wpływ na włosy, to dlaczego by nie wypróbować go na brwi? Jeśli wasze brwi są cienkie, mało widoczne i w zasadzie nie wyobrażacie sobie życia bez przyciemniania ich kredką, to ten wpis powinien was zainteresować. Osobiście stosuję te trik kosmetyczny od pewnego czasu i zauważyłam sporą różnicę, dlatego postanowiłam się nim z wami podzielić. Jest to naturalny sposób na przyciemnienie i wzmocnienie brwi.


olej kokosowy na mocne brwi


Jakie właściwości ma olej kokosowy?

Olej kokosowy w naszej kulturze był bardzo długo niedoceniany, jednak ostatnio staje się coraz bardziej popularny ze względu na szereg dobroczynnych właściwości. Stosowany wewnętrznie służy spalaniu tłuszczu, poprawia funkcjonowanie mózgu i wykazuje właściwości bakterio oraz grzybobójcze. Przy stosowaniu zewnętrznym olej kokosowy przyspiesza gojenie się ran, pomaga w walce z łupieżem, wzmacnia włosy i paznokcie.

Jaki olej kokosowy najlepiej wybrać?

Najlepszy do stosowania na brwi czy włosy będzie olej kokosowy nierafinowany, czyli taki najmniej przetworzony. Zawiera on dużo więcej składników odżywczych.

Jak stosować olej kokosowy na brwi?

Olej kokosowy ma to do siebie, że w zależności od temperatury szybko zmienia swoją konsystencję. Trzymany w lodowce  jest twardy jak kamień, natomiast w temperaturze pokojowej staje się oleistym płynem. Oleje w cieple szybko jełczeją, dlatego tak jak każdy inny olej, olej kokosowy zaleca się trzymać w chłodnym miejscu.

Na brwi można nałożyć go zarówno w ciekłej jak i stałej postaci. Najlepiej wykonywać ten zabieg każdego wieczoru, zaraz po zmyciu makijażu, przed położeniem się spać, dzięki czemu w nocy, podczas snu, olej będzie mógł spokojnie regenerować włoski. Przy regularnym nakładaniu odżywki z oleju kokosowego na brwi, efekty będą widoczne po dwóch, trzech tygodniach. Po takim zabiegu włoski stają się mocne, gęste i lekko ciemniejsze. Dodatkowo dużo łatwiej ułożyć je w równy łuk przy pomocy zwykłej szczoteczki.

Wiadomo, stosowanie oleju kokosowego na brwi nie da takiego efektu jak henna, ale na pewno wzmocni je, pogrubi i przyciemni, przez co sprawi że optycznie będzie ich więcej.

Olej kokosowy można kupić w sklepach z naturalna żywnością, bądź w wielu sklepach internetowych. Jeden z moich ulubieńców-->OLEJ KOKOSOWY


Inne posty, które mogą Cię zainteresować.

-->OLEJOWANIE WŁOSÓW

-->SPOSOBY NA ODŚWIEŻENIE TUSZU DO RZĘS

-->SŁODKI PEELING DO UST DIY
Brak komentarzy: