poniedziałek, 26 maja 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: PŁUKANIE WŁOSÓW WODĄ Z CYTRYNĄ

Dziś znany od dawien dawna, domowy sposób na lśniące włosy. Cytryna ma nie tylko cudowne właściwości rozjaśniające i dezynfekujące, ale również potrafi przywrócić blask zniszczonym włosom, zaleca się zatem, raz na jakiś czas, używanie wody z cytryną do ostatniego etapu ich płukania.


plukanie wlosow woda a cytryna
Jak stosować wodę z cytryną na włosy?

Cytrynową mieszankę należy przygotować sobie przed rozpoczęciem mycia włosów. Należy wycisnąć sok z polówki cytryny, dodać do niego około 2l przegotowanej wody i odczekać aż mikstura wychłodzi się do temperatury pokojowej. Następnie umyć włosy tak jak zawsze, dokładnie spłukać szampon i do ostatecznego płukania wlosów użyć naszą wodę z cytryną. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć, że włosy stają sie bardziej błyszczące i zdrowsze. Dodatkowo płucząc je chłodną (ale nie zimną!) wodą, zamykamy łuski włosów, dzięki czemu podczas suszenia są mniej naważone na uszkodzenia. 

Inne zalety stosowania wody z cytryną na włosy.

Wodę z cytryną do płukania włosów poleca się przede wszystkim blondynkom. Dzięki rozjaśniającym właściwościom cytryny, mieszanka doskonale sprawdza się przy jasnych kolorach włosów, przywracając im naturalny odcień.


Pij wodę z cytryna każdego poranka, a na pewno poczujesz różnicę w samopoczuciu. 
Więcej tutaj--> WODA Z CYTRYNĄ O PORANKU
Brak komentarzy: