wtorek, 3 czerwca 2014

TRIKI KOSMETYCZNE: JAK SZYBKO ZMNIEJSZYĆ ROZSZERZONE PORY

Rozszerzone pory to jeden ze skórnych mankamentów, z którym bardzo ciężko sobie poradzić. Jest często spowodowany nie złą pielęgnacją cery, lecz ma podłoże genetyczne. Posiadaczki tłustej i mieszanej cery wiedzą doskonale, że walka z rozszerzonymi porami to jak walka z wiatrakami. Jest jednak jeden trik kosmetyczny, który pozwoli lekko je spłycić, bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów. Można spokojnie wykorzystać do tego najzwyklejsze kostki lodu.

kostki lodu na rozszerzone poryJak stosować lód na rozszerzone pory?

Nie powinno się stosować lodu bezpośrednio na cerę, ponieważ duża różnica temperatur oraz topniejąca woda mogą powodować wysuszenie lub podrażnienie. Kostki lodu należy zawinąć np w wacik, gazę lub chusteczkę higieniczną, ewentualnie można włożyć je do woreczka strunowego. Tak przygotowanym "pakunkiem" okłada się twarz 2-3 minuty przed nałożeniem makijażu. Działanie niskiej temperatury sprawi zwężenie się porów i wrażenie gładszej cery. Nie daje to niestety efektu długotrwałego, ponieważ rozszerzone pory zależą od typu cery, ale na pewno na jakiś czas załatwi sprawę:)

Jakie inne zastosowanie mogą mieć kostki lodu stosowane na twarz?

Kostki lodu można zastosować również na spuchnięte, zmęczone oczy. Okładanie powiek lodem spowoduje zmniejszenie sińców pod oczami i poprawi krążenie. Jeżeli zabieg taki zastosuje na całą twarz przed pójściem spać, rano cera będzie promienna i wypoczęta. Podobno zabieg taki sprawia nawet zmniejszenie występowania niedoskonałości:)

Posty które mogą Cię zainteresować:


Jeszcze więcej porad kosmetycznych znajdziecie na stronie facebookowej 1001 trików kosmetycznych, które powinna znać każda kobieta.

Zapraszam również na stronę Daily D3sign, na której znajdziecie fantastyczne ciekawe gadżety do domu i projekty przedmiotów codziennego użytku, wykonane w niecodzienny sposób.Brak komentarzy: